• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
МИА19:31 26 февруари 2018 ● Прочитано 2088

Пионерите на рок-ен-ролот, „Ролинг Стоунс“ ги објавија датумите на мини-турнејата што ја планираат за годинава низ Европа, односно главно во Велика Британија.

Во манири на вистинска рок ѕвезда, која веќе 55 години е на естрадата, Кит Ричардс истакна дека за нив „нема застанување“.

- Вистинско задоволство е да се свири со овој бенд. Нема запирање, допрва почнуваме! - изјави тој.
Датумите на настапите, се следни:

17 мај - Кроук Парк, Даблин,

22 мај - Лондонски стадион,

5 јуни - стадионот Олд Трафорд, Манчестер,

9 јуни - БТ Мјурифилд Стадиум, Единбург,

15 јуни - Принсипалити Стадиум, Кардиф,

19 јуни - Твикенхемскиот стадион во градот Твикенхем,

22 јуни - Олимпија стадион, Берлин,

26 јуни - Оринџ Велодром, Марсеј,

30 јуни - Мерцедес-Бенц Арена, Штудгарт,

4 јули - Летнани Ерпорт, Прага,

8јули - ПГЕ Народови Стадиум, Варшава. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Принцот Хари ќе покани две поранешни девојки на свадбата

Принцот останал во пријателски односи со двете, а на Меган не ѝ пречи што тие ќе присуствуваат.

Внуката на принцезата Дајана на Модната недела во Милано

Прекрасната Кити се појави на подиумот со син фустан, а нејзината визија беше надополнета со екстравагантна тиара

Протече таен дневник на Меган Маркл

Актерот Ленс Картер за „Дејли Мејл“ ги потврдува наводите дека Меган е таа која стои зад блогот.

Нина, Соломун, Масео, „Тејл оф ас“, Брејха, Карл Крег и Родад на Егзит!

Со повеќекратни овации и две навраќања на бис, Нина Кравиц доаѓа на Егзит да креира волшепства со публиката од целиот свет.

Ѕвездата на „Династија“ го допре дното: Го претепала партнерот, па нападнала полицајци

Хедер Локлир долга низа години се бори со зависност од алкохол и разни дроги.

НАЈЧИТАНИ