• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
МИА19:10 27 февруари 2018 ● Прочитано 1529

Челзи ќе стори сѐ за да ја задржи својата ѕвезда Еден Азар, за кого сериозен интерес има од Реал Мадрид.

Сопственикот на „сините“ Роман Абрамович дал согласност да му се предложи нов договор на белгискиот репрезентативец, во кој платата ќе му биде зголемена до 300.000 фунти неделно, пишува „Дејли Мејл“.

Овој износ не ги вклучува дополнителните бонуси и заработката на халфот од правата на користење на неговиот лик за комерцијални цели.

Еден Азар има договор со англискиот шампион до летото 2020 година, но веќе започнал преговори за негово продолжување. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Реал Мадрид нуди 70 милиони евра за Салах

Минатото лето Ливерпул плати 39 милиони евра на Рома за Мохамед Салах.

Поради временските услови, ФФМ ги одложи натпреварите од вторите лиги

Второлигашите ќе ги одиграат своите дуели во вторник на 6. март, одлучи Комисијата за натпревари при ФФМ.

УЕФА го казни „Вардар“ со 30.000 евра

„Вардар“ е казнет поради користење на пиротехнички средства, фрлање на предмети на теренот и за недоволно добра организација.

У19: Македонија со 5:0 ја совлада Финска

Во овој меч, Вујадин Станојковиќ не можеше да смета на Елиф Елмас (Фенербахче), Дарко Чурлинов (Келн) и Димитар Митровски (Спортинг Лисабон).

Нејмар оди на операција за да биде подготвен за Мундијалот

Изминатиот викенд, ѕвездата на ПСЖ ја скрши метатарзална коска на десната нога и го напушти теренот со повреден зглоб.

НАЈЧИТАНИ