• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо13:51 27 февруари 2018 ● Прочитано 2123

Кога зборуваме за негативните последици од модерната технологија на децата, за ова речиси не размислуваме, а тоа е многу важно, особено за децата од предучилишна возраст.

Не можеме настрана да го оставиме и психолошкото влијание кое модерната технологија го има врз децата, прекумерните часови во кои како зависници не дозволуваат да бидат тргнати од екранот, па дури и штетата поврзана со врсничко насилство подоцна во училиштето.

Сѐ почнува од мали нозе, а стручњаците се заради ова влијание на модерната технологија позагрижени од било кога.

Прочитајте повеќе на порталот „Мајка и дете“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Блендирањето на храната не е толку здраво

Истражувањата потврдиле дека многу процеси во дигестивниот тракт се активираат само кога џвакаме.

Путерот го намалува ризикот од срцеви заболувања

Обемните проучувања покажале дека не постои директна врска помеѓу консумирањето на сите заситени масти и срцевите заболувања.

Коктел за добро утро

Со оваа мешавина ќе добиете вистинска инјекција за будење на организмот и помош во борбата против стресот.

Не го чувајте чоколадото во фрижидер

Идеална температура за чоколадото се смета онаа меѓу 15 и 20 степени Целзиусови.

Чудесниот целер го спасува срцето

Овој плод содржи изобилство од хранливи материи, а е особено добар за здравјето на крвните садови.

НАЈЧИТАНИ