• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0

Принцот Хари ќе покани две поранешни девојки на свадбата

Принцот останал во пријателски односи со двете, а на Меган не ѝ пречи што тие ќе присуствуваат.

Внуката на принцезата Дајана на Модната недела во Милано

Прекрасната Кити се појави на подиумот со син фустан, а нејзината визија беше надополнета со екстравагантна тиара

Протече таен дневник на Меган Маркл

Актерот Ленс Картер за „Дејли Мејл“ ги потврдува наводите дека Меган е таа која стои зад блогот.

Нина, Соломун, Масео, „Тејл оф ас“, Брејха, Карл Крег и Родад на Егзит!

Со повеќекратни овации и две навраќања на бис, Нина Кравиц доаѓа на Егзит да креира волшепства со публиката од целиот свет.

Ѕвездата на „Династија“ го допре дното: Го претепала партнерот, па нападнала полицајци

Хедер Локлир долга низа години се бори со зависност од алкохол и разни дроги.

Наместо манекенки, дронови ги носеа моделите на модна писта (ВИДЕО)

Совршено синхронизираните уреди летаа со закачени чанти додека одеше песна од Кендрик Ламар.

„Ролинг Стоунс“ летово на турнеја низ Европа

Во манири на вистинска рок ѕвезда, која веќе 55 години е на естрадата, Кит Ричардс истакна дека за нив „нема застанување“.

Кевин Смит преживеал срцев удар

Тој цел живот се бори со прекумерна тежина, а во еден дел од животот имал и 180 килограми.

Милан добил „битка“ со Северина за синот

Пејачката не била задоволна од одлуката и дека нејзиниот адвокат објавил дека таа ќе ја обжали пресудата.

Нина Кравиц на Грин бич фестивал!

Ова лето Грин бич фестивал ќе се одржи на 27 јули, а публиката ќе има привилегија да ја види во Македонија - Нина Кравиц.

Џејн Сејмур се разголе за „Плејбој“ на 67 години

Иако има веќе 67 години, токму неа ја посака „Плејбој“ да ја има на своите страници, а славната актерка на тоа се согласила без многу размислување.

И Дарко Рундек на Скопје колинг

Тој ќе настапи пред настапот на легендарните „Тексас“, што значи дека саботната вечер ќе биде вечер на уживање за сите генерации.

Бил Гејтс доби улога во серијата „Бубалици“

Епизодата со Бил Гејт ќе биде прикажана во Америка на крајот на март.

Утре, со Крафтверк, стартува јубилејниот Таксират

Првиот во низата ексклузивни настани е утрешниот концерт на германските пионери на електронската музика, легендарните Крафтверк

Компанијата „Вајнстин“ е пред банкрот

Повеќе од 70 жени го обвинија продуцентот и поранешниот претседател на компанијата Харви Вајнстин дека сексуално ги вознемирувал.

Бора Чорба мора итно да се оперира

Бора снимил видео кој го поставил на социјалните мрежи, а во кое им се извинил на обожавателите во Крагуевац.

Оскаровката Џенифер Лоренс завршила само основно училиште

таа е добитничка е на наградите Оскар и Златен глобус, но училиштето и понатаму и е на крајот на паметот…

„Црниот пантер“ ги сруши сите рекорди во првата недела од прикажувањето

„Црниот пантер“ може да стане најисплатлива филмска адаптација на еден стрип.

Почина британската актерка Ема Чемберс

Британската актерка Ема Чамберс, позната по нејзината улога во филмот „Нотинг Хил“ почина на 53-годишна возраст од природна смрт.

Елвис Присли и оставил на ќерката 100 милиони долари, и останале само 14.000 долари

Лиза Мери сега тврди дека и останале само 14.000 долари и го обвини поранешниот менаџер Бери Сигел дека го уништил нејзиното големо богатство.

НАЈЧИТАНИ