• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо09:09 23 февруари 2018 ● Прочитано 4117

Освен што делуваат антивоспалително, кога се комбинираат, куркумата и црниот пипер активираат хормони на среќата.

Ако додадете и сок од лимон и витаминот Ц кој тој го содржи, ќе добиете вистинска инјекција за будење на организмот и помош во борбата против стресот.

Чиа семките даваат енергија и благотворно дејствуваат на целиот организам, а циметот ја подобрува активноста на мозокот. 

Рецептот за овој коктел ќе го најдете тука.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Погледнете колкава штета им прави модерната технологија на претшколските деца

Стручњаците уште посериозно ги предупредуваат родителите дека мораат да им го ограничат времето што го поминуваат со таквите апарати

Блендирањето на храната не е толку здраво

Истражувањата потврдиле дека многу процеси во дигестивниот тракт се активираат само кога џвакаме.

Путерот го намалува ризикот од срцеви заболувања

Обемните проучувања покажале дека не постои директна врска помеѓу консумирањето на сите заситени масти и срцевите заболувања.

Не го чувајте чоколадото во фрижидер

Идеална температура за чоколадото се смета онаа меѓу 15 и 20 степени Целзиусови.

Чудесниот целер го спасува срцето

Овој плод содржи изобилство од хранливи материи, а е особено добар за здравјето на крвните садови.

НАЈЧИТАНИ