• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо20:33 27 февруари 2018 ● Прочитано 2426

Принцот Хари планира да покани две свои поранешни девојки на свадбата со Меган Маркл. Тоа се Челси Дејви и Кресида Бонас.

 

Според „Дејли Мејл“, принцот останал во пријателски односи со двете, а на Меган не ѝ пречи што тие ќе присуствуваат.

 

Хари се забавуваше со Челси од 2004 до 2011 година, а со Бонас врска почнала во 2012 година. 

Венчавката на Хари и Меган ќе се одржи на 19 мај годинава. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Внуката на принцезата Дајана на Модната недела во Милано

Прекрасната Кити се појави на подиумот со син фустан, а нејзината визија беше надополнета со екстравагантна тиара

Протече таен дневник на Меган Маркл

Актерот Ленс Картер за „Дејли Мејл“ ги потврдува наводите дека Меган е таа која стои зад блогот.

Нина, Соломун, Масео, „Тејл оф ас“, Брејха, Карл Крег и Родад на Егзит!

Со повеќекратни овации и две навраќања на бис, Нина Кравиц доаѓа на Егзит да креира волшепства со публиката од целиот свет.

Ѕвездата на „Династија“ го допре дното: Го претепала партнерот, па нападнала полицајци

Хедер Локлир долга низа години се бори со зависност од алкохол и разни дроги.

Хајди Клум им одговори на критичарите: Зарем јас не можам да бидам уште секси?

Славната германска манекенка која има 44 години, се соочила со „ејџизамот“ (негативен став или стереотипно однесување кон стареењето и повозрасните).

НАЈЧИТАНИ