• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
МИА17:34 27 февруари 2018 ● Прочитано 1510

УЕФА го казни македонскиот шампион Вардар со 30.000 евра поради „користење на пиротехнички средства, фрлање на предмети на теренот и за недоволно добра организација“ на мечот од шестото коло од групната фаза во Лига Европа (ЛЕ) против Розенборг, одигран на 7. декември.

Тоа беше последниот натпревар на „црвено-црните“ од групната фаза од ЛЕ, кога го освоија и првиот бод (1:1).

Оваа е третата казна за Вардар сезонава, откако платија повеќе од 100 илјади евра за казни во еврпската централа во Нион. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Реал Мадрид нуди 70 милиони евра за Салах

Минатото лето Ливерпул плати 39 милиони евра на Рома за Мохамед Салах.

Челзи му нуди на Азар 300.000 фунти неделно

Овој износ не ги вклучува дополнителните бонуси и заработката на халфот од правата на користење на неговиот лик за комерцијални цели.

Поради временските услови, ФФМ ги одложи натпреварите од вторите лиги

Второлигашите ќе ги одиграат своите дуели во вторник на 6. март, одлучи Комисијата за натпревари при ФФМ.

У19: Македонија со 5:0 ја совлада Финска

Во овој меч, Вујадин Станојковиќ не можеше да смета на Елиф Елмас (Фенербахче), Дарко Чурлинов (Келн) и Димитар Митровски (Спортинг Лисабон).

Нејмар оди на операција за да биде подготвен за Мундијалот

Изминатиот викенд, ѕвездата на ПСЖ ја скрши метатарзална коска на десната нога и го напушти теренот со повреден зглоб.

НАЈЧИТАНИ