• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо22:33 27 февруари 2018 ● Прочитано 2067

Баба Ирма од Италија одлучила во својата 93 година да отпатува за Кенија за да волонтира во дом за деца без родители.

Фотографијата на Ирма на која со една рака се потпира на бастун, а со другата влече црвен куфер, на социјалните мрежи ја сподели нејзината внука.

 

– Погледнете, никој не може да ја запре - напиша внуката под фотографијата.

Ирма веќе подолго време поддржувала дом за деца без родители во Кенија, а ова е прв пат како волонтира таму.

Таа има три деца, кои ги пораснала сама откако останала вдовица на 26. години. 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Тројца космонаути се вратија од Меѓународната вселенска станица на Земјата

Вселенската капсула со двајца американски астронаути и един руски космонаут од Меѓунардоната вселенска станици слета утринава во Казахстан.

Не можеле да му ја најдат вената, па ја одложиле смртната казна

Погубувањето било прекинато во 23.30 часот, бидејќи било заклучено дека не можат да му ја најдат вената.

Останува спорната црковна камбана посветена на Хитлер

На ѕвоното е изгравирано „Сѐ за татковината - Адолф Хитлер“.

Дали ги миете конзервите пред отварање?

Лименките од сокови, пиво и конзервирана храна пред отварање добро измијте ги и исушете ги со картиени салфети.

Неочекувани резултати: Ваквите деца во иднина ќе заработуваат најмногу

Дури и самите истражувачи биле изненадени од резултатот

НАЈЧИТАНИ