• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
МИА19:52 27 февруари 2018 ● Прочитано 1789

Реал Мадрид нема намера да инвестира повеќе од 70 милиони евра за да го привлече Мохамед Салах од Ливерпул, соопшти денеска шпански „АС“.

Претседателот на клубот, Флорентино Перез не крие дека му се допаѓа играта на Салах, кој влезе во трансфер плановите на „кралскиот“ клуб за наредното лето.

Во Реал Мадрид, сепак, многу внимателно ги планираат потезите кои ќе ги преземат на трансфер пазарот и нема да направат дополнителни трошоци за да го стават клубот во финансиски потешкотии.

Договорот на египетскиот фудбалер со „црвените“ е до 2022 година.

Ливерпул најверојатно нема да се согласи да го продаде Салах за таква сума, освен ако нема играч кој Реал Мадрид ќе го вклучи во понудата.

Според информациите, Реал Мадрид ќе ги направи првите чекори за привлекување на репрезентативецот на Египет во првите денови од јуни, пред почетокот на Светското првенство во Русија.

Минатото лето Ливерпул плати 39 милиони евра на Рома за Мохамед Салах.  

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.



ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Челзи му нуди на Азар 300.000 фунти неделно

Овој износ не ги вклучува дополнителните бонуси и заработката на халфот од правата на користење на неговиот лик за комерцијални цели.

Поради временските услови, ФФМ ги одложи натпреварите од вторите лиги

Второлигашите ќе ги одиграат своите дуели во вторник на 6. март, одлучи Комисијата за натпревари при ФФМ.

УЕФА го казни „Вардар“ со 30.000 евра

„Вардар“ е казнет поради користење на пиротехнички средства, фрлање на предмети на теренот и за недоволно добра организација.

У19: Македонија со 5:0 ја совлада Финска

Во овој меч, Вујадин Станојковиќ не можеше да смета на Елиф Елмас (Фенербахче), Дарко Чурлинов (Келн) и Димитар Митровски (Спортинг Лисабон).

Нејмар оди на операција за да биде подготвен за Мундијалот

Изминатиот викенд, ѕвездата на ПСЖ ја скрши метатарзална коска на десната нога и го напушти теренот со повреден зглоб.

НАЈЧИТАНИ