• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо20:00 26 февруари 2018 ● Прочитано 2901

Модниот гигант „Долче и Габана“ покажа дека и модели можат да бидат заменети со современа технологија, употребувајќи дронови, за да ја промовира својата најнова колекција на чанти на Миланската модна недела.

Не сфаќајќи што се случува, публиката беше оставена да чека 45 минути, откако 600 гости беа замолени да го исклучат интернетот на своите мобилни телефони, за да не се мешаат со дроновите.

 

Совршено синхронизираните уреди летаа со закачени чанти додека одеше песна од Кендрик Ламар, а моделите дури потоа ја презедоа пистата.

Ова е уште еден шокантен новитет на престижната Миланска модна недела, откако „Гучи“ направи ревија со модели кои во раце носеа реплики од свои глави.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Принцот Хари ќе покани две поранешни девојки на свадбата

Принцот останал во пријателски односи со двете, а на Меган не ѝ пречи што тие ќе присуствуваат.

Внуката на принцезата Дајана на Модната недела во Милано

Прекрасната Кити се појави на подиумот со син фустан, а нејзината визија беше надополнета со екстравагантна тиара

Протече таен дневник на Меган Маркл

Актерот Ленс Картер за „Дејли Мејл“ ги потврдува наводите дека Меган е таа која стои зад блогот.

Нина, Соломун, Масео, „Тејл оф ас“, Брејха, Карл Крег и Родад на Егзит!

Со повеќекратни овации и две навраќања на бис, Нина Кравиц доаѓа на Егзит да креира волшепства со публиката од целиот свет.

Ѕвездата на „Династија“ го допре дното: Го претепала партнерот, па нападнала полицајци

Хедер Локлир долга низа години се бори со зависност од алкохол и разни дроги.

НАЈЧИТАНИ