• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо13:10 27 февруари 2018 ● Прочитано 2171

Славната германска манекенка Хајди Клум се соочила со популарниот „ејџизам“ (негативен став или стереотипно однесување кон стареењето и повозрасните). Многумина ѝ замериле на фактот дека таа и на 44-годишна возраст продолжува да промовира долна облека и костими за капење.

На негативните ставови и стереотипи славната Германка имала подготвен одговор при гостувањето во емисијата на славната Елен Деџенерис истовремено порачувајќи дека се уште не и „истекол рокот на траење“.

- Зарем јас не можам да бидам секси? Зарем тоа можат само жените на 30 години? И другите мои врснички па и постарите жени можат и би требало да се чувствуваат секси. Не разбирам кој ни зададе рок на траење и која е личноста која ќе каже дека ни дошол крајот? – запрашала Хајди.

– Имам 44 години и наскоро ќе наполнам 45 и веќе ме прашуваат дали имам некои нови планови. Немам. И понатаму ќе се занимавам со работата на начин на кој што и досега сум го правела тоа – рекла Хајди и напомена дека годините не ѝ можат ништо.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Принцот Хари ќе покани две поранешни девојки на свадбата

Принцот останал во пријателски односи со двете, а на Меган не ѝ пречи што тие ќе присуствуваат.

Внуката на принцезата Дајана на Модната недела во Милано

Прекрасната Кити се појави на подиумот со син фустан, а нејзината визија беше надополнета со екстравагантна тиара

Протече таен дневник на Меган Маркл

Актерот Ленс Картер за „Дејли Мејл“ ги потврдува наводите дека Меган е таа која стои зад блогот.

Нина, Соломун, Масео, „Тејл оф ас“, Брејха, Карл Крег и Родад на Егзит!

Со повеќекратни овации и две навраќања на бис, Нина Кравиц доаѓа на Егзит да креира волшепства со публиката од целиот свет.

Ѕвездата на „Династија“ го допре дното: Го претепала партнерот, па нападнала полицајци

Хедер Локлир долга низа години се бори со зависност од алкохол и разни дроги.

НАЈЧИТАНИ