• 17 јуни 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо18:01 27 февруари 2018 ● Прочитано 3086

Полицијата го приведе советникот на градоначалникот на Општина Шуто Оризари, Курто Дудуп, С.М. поради, како што неофицијално се дознава, барање мито за легализација на куќа.

Советникот С.М., вработен како советник на градоначалникот на Шуто Оризари е приведен откако добиле пријава за барање поткуп.

Тој барал мито за легализација на куќа, а парите кои ги побарал му биле дадени. Претходно парите биле обележани. Веднаш по приведувањето и советникот и парите се однесени во скопска полициска станица.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Почнува судењето за начинот на кој „Алфите“ го апсеа Бошковски, Мијалков куртули

Специјалното јавно обвинителство ги гони за мачење и друго сурово, нечовечко или понижувачко постапување и казнување.

Во Маврово речиси метар снег, - 11 степени во Ѓуриште

Минус 7 степени се измерени во Скопје Петровец, Тетово, - 6 во Крива Паланка и Штип, - 5 во Виница, Дебар, - 3 во Демир Капија, - 2 во Охрид, -1 Прлеп

Еленовски пратеник за НАТО во Брисел, Дарлишта директор на Матични книги

Владата на својата 56-та седница отповика неколку конзули на Република Македонија.

Заеднички контроли на граничните премини Табановце и Пелинце

Ова предвидува олеснување на слободната трговија со стока и подобрување на заедничкото управување со ризик, гранични контроли со едно застанување.

Запалено грчкото знаме пред Собрание

Демонстрантите побараа итен прекин на разговорите за името на државата и отфрлаат референдум.

НАЈЧИТАНИ