• 13 јули 2024
  • Вести денес: 0
Плусинфо13:44 16 февруари 2018 ● Прочитано 6708

Порталот Bright Side истражил и дошол до заклучок дека со 1 лажица мед дневно може да го подобрите здравјето на својот организам, од глава до пети.

Такашто, изгледа дека вечната потрага по некој волшебен природен лек кој ќе ни ја направи кожата поубава, организмот посилен, расположението подобро, завршува.

Со истражувањето на здравствените придобивки на медот, порталот Bright Side дошол до заклучок како со една лажица мед на ден може да го подобрите својот организам од гава до пети.

Повеќе за ова на порталот „Арт кујна“.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Плусинфо значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени тука.ОСТАНАТО ВО РУБРИКАТА

Погледнете колкава штета им прави модерната технологија на претшколските деца

Стручњаците уште посериозно ги предупредуваат родителите дека мораат да им го ограничат времето што го поминуваат со таквите апарати

Блендирањето на храната не е толку здраво

Истражувањата потврдиле дека многу процеси во дигестивниот тракт се активираат само кога џвакаме.

Путерот го намалува ризикот од срцеви заболувања

Обемните проучувања покажале дека не постои директна врска помеѓу консумирањето на сите заситени масти и срцевите заболувања.

Коктел за добро утро

Со оваа мешавина ќе добиете вистинска инјекција за будење на организмот и помош во борбата против стресот.

Не го чувајте чоколадото во фрижидер

Идеална температура за чоколадото се смета онаа меѓу 15 и 20 степени Целзиусови.

НАЈЧИТАНИ